Lielvārdes pilsētas svētku sporta nakts pasākumi iedvesmo…

Katrs pasākums, sacensības ir notikums tā dalībniekiem, tāpēc arī rezultāti ir svarīgi! Lielvārdes pilsētas svētku laikā notika dažādi interesanti sporta pasākumi, sacensības un aktivitātes! Esam gandarīti par lielo novada iedzīvotāju atsaucību un entuziasmu!

Tenisa taibreika turnīrs

Tenisa taibreika turnīrā piedalījās 8 daiļā dzimuma pārstāves un 13 vīrieši. Teniss ir ne tikai fiziskās sagatavotības, profesionālās meistarības, bet arī psiholoģiskās sagatavotības rādītājs. Līdz finālam šajā sporta veidā parasti nonāk profesionālākie un veiksmīgākie dalībnieki. Dāmu konkurencē 1. vietu izcīnīja Dace Kārkliņa, 2.vietā – Amanda Laua, 3.vieta Zanei Ķurzēnai. Paldies dāmām par izturību un interesanto, spraigo cīnu!

Kungu konkurencē rezultāti  apstiprinājās atbilstoši iepriekš prognozētajam. Finālā Daumants Lūsa, kurš ir vairākkārtējs Lielvārdes tenis turnīru uzvarētājs, pārspēja Kārli Dagilu, kurš savukārt pēdējos turnīros ir izcīnījis vicečempiona titulus. Trešā vieta ir patīkams pārsteigums – lielvārdietis Ginters Hmeļevskis turnīru sāka ar zaudējumu, līdz ar to nācās spēlēt lucky loser  “zarā”, kur Ginters, parādot raksturu, aizspēlējās līdz 3.vietai. Turnīra noslēgumā – plkst. 23.00 vakarā, treneri un turnīra  galvenie tiesneši  Reinis Kārkliņš un Rihards Šorendo demonstrēja nelielu tenisa šovu, spēlējot tenisu ar degošām bumbām. Paldies par turnīru dalībniekiem un organizatoriem!

Basketbols 3X3

Basketbola 3×3 tradīcijas turpinās. Šoreiz turnīru organizēja  Lielvārdes basketbola komanda Sthelmis. Organizatori lieliski paveica darbu – pie Lielvārdes Sporta centra norisinājās interesants turnīrs sešām komandām. Uzņēmējs Gatis Štelmahers bija sarūpējis lieliskas balvas – piemiņas medaļas uzvarētājiem. Liels paldies Gatim Štelmaheram par personīgo ieguldījumu! Lai arī spēles norisinājās nelielā apgaismojumā, turnīra dalībnieki bija ļoti gandarīti par šādu nakts turnīru un iespēju “noķert” pozitīvās emocijas. Prieks par brāļu Tutānu  komandu ar nosaukumu „Vecie buki atgriežas”, kuri, atsvaidzinot savas jaunības dienu basketbola iemaņas, izcīnīja trešo vietu, komandā spēlēja Jānis, Miķelis, Dainis, Oskars Tutāni. Malači! Superfinālā tikās komandas „Sastāvs pilnā” pret „VK Avoti”. VK Avoti savu sastāvu šoreiz bija neierasti mainījuši, piesaistot jaudīgu Rembates spēlētāju. Finālā grozā labāk bumba krita „VK Avoti”, un viņi kļuva par Lielvārdes pilsētas svētku turnīra čempioniem. Komandā spēlēja Aigars Delvers, Ervīns Torsters, Vladislavs Kozlovskis, Tomas Sparāns. Otro vietu ieguva jau pieminētā komanda  „Sastāvs pilnā” – Māris Vilcāns, Jēkabs Paeglītis, Dainis Eižvertiņš, Kaspars Mudelis. Paldies Gatim Štelmaheram un Jānim Āboliņam par atsaucību un paveikto darbu turnīra noorganizēšanā!

Pludmales volejbols

Ar jaunu sparu, pateicoties biedrībai „Ķirzaka”, Lielvārdē ienācis pludmales volejbols. Šim sporta veidam izdevās pārspēt komandu skaita rekordu sacensībās – turnīrā piedalījās 36 komandas! Iepriekšējais rekords, kas tika sasniegts pirms 10 gadiem, bija par četrām komandām mazāks – 32 komandas. Komandas turnīrā startēja divās grupās – „Tautas klasē” 19 komandas, „Sporta klasē” – 17 komandas. Jau iepriekš paredzot lielo komandu skaitu, pludmales volejbolisti turnīru sāka plkst. 19.00, bet arī tad turnīrs beidzās tikai pēc pusnakts. Runājot ar turnīra uzvarētājiem, dalībnieki bija apmierināti, jo šāds formāts ne vienmēr ir pieejams – spēlēt pustumsā! Tautas klases rezultāti: 1.vieta LBF (Artūrs Līdaka, Niklāvs Zibailo) 2.vieta “Trenažieri” (Maksis Andersons, Roberts Mazais),  sporta klases rezultāti: 1.vieta „Latvieši” (Kristaps Skudra, Mārtiņš Bite), 2.vieta „Melnais un Baltais” (Māris Čīma, Renārs Brālis), 3.vieta „Ej sportot”.

Paldies Biedrības „Ķirzaka ”meitenēm par izturību!

Florbols

Florbolisti šoreiz varēja justies mazliet ērtāk nekā pārējie, jo viņi savu turnīru spēlēja sporta zālē. Vienīgais, kas prasīja mazliet izturības – turnīra norises laiks, jo jaunieši sāka turnīru plkst. 21.00,  savukārt pieaugušo grupa, kuri spēlēja ar vārtsargiem, spēles sāka vēl vēlāk – tikai 22.30. Jauniešu grupā, līdz 14 gadu vecumam, uzvaru izcīnīja komanda „EMPAMBEMBEM” (Roberts Kalniņš, Reinis Stabiņš, Ričards Plinta, Mārcis Logins), finālā revanšējoties par zaudējumu apakšgrupas turnīrā (rezultāts 2:0) komandai „KIMPEMPE” (Reinis Kalniņš, Fridrihs Feldmanis, Helmuts Hmeļevskis, Arvis Krūklis). Trešajā vietā ierindojās komanda „Avotu team”, kuri ar rezultātu 6:3 pārspēja Salaspili – Bronzas godalgas spēlētājiem –  Matiasam Dāvidam Mudelim, Mārtiņam Liepiņam, Guntaram Vilcānam, Matīsam Volkovam.

Florbola sacensībās “saldais ēdiens”, tuvojoties pusnaktij, bija pieaugušo florbola turnīrs. Bija patiess prieks, redzot atkal laukumā Lielvārdes florbola zvaigznes, kuri ir izcīnījuši Latvijas čempiona titulus  – Aivis Kusiņš, Sandris Virsnītis, Artūrs Skadiņš, Artis Savins, Kaspars Mudelis, Mārtiņš Mednis. Viņu spēle ļāva uz brīdi atcerēties  un lepoties ar šo vīru ieguldījumu florbola attīstībā ne tikai Lielvārdē, bet arī ārpus Latvijas robežām. Aizraujošā spēlē „OLD FRIENDS” ar 6:5 uzveica jauniešu komandu „Mežpils” – spēlētāji Gustavs Rudzītis, Matīss Sniedze, Raivis Masiulis, Toms Emīls Jākabsons, Patriks Cinītis, izcīnot bronzas godalgas. Liels paldies katram florbolistam, tomēr īpašs paldies „vecajiem” par dalību un spēju parādīt, ka pulveris vēl sauss.

 Florbolu Lielvārdē var jau nosacīti sadalīt paaudzēs – šobrīd dominē vēl tie, kuri dzimuši pirms 2000.gada – tā komanda Alfa Team, kuri regulāri startē ar šo nosaukumu, pārspēja komandu, kurā jaunie spēlētāji bija apvienojušies ar spēlētājiem pieredzīti „Gadās arī tā”. Fināla spēles rezultāts 4:1 par labu Alfa team, komandā spēlēja Mariss Giņko, Raivis Puzulis, Jānis Gerasimovs, Rūdis Žukelis, Sandis Mihailovskis, Daniels Krastiņš, otrajā vietā –  Roberts Romānovs, Hovards Kaļagins, Oskars Tutāns, Heirihs Siliņš, Kaspars Mudelis. Paldies organizatoriem  – biedrībai “SK “Lielvārde” un tiesnešiem Lielvārdes Sporta centrs trenerim Kasparam Kreimanim, Lielvārdes virslīgas komandas spēlētājam Aivim Kusiņam un galvenajam organizatoram – Ansim Kusiņam. Uz tikšanos lielajā laukumā!

Individuālās sacensības

Lielvārdes pilsētas svētku laikā ikvienam bija iespēja arī izmēģināt spēkus dažādos individuālajos sporta veidos un atjautības uzdevumos, jeb vienkārši pamēģināt būt aktīvam. Šautriņu mešanā savu dalību bija reģistrējuši 54 dalībnieki. Maksimālais iegūstamo punktu skaits 50. Šoreiz dalībnieki paši reģistrēja savus rezultātus, tāpēc, cerot uz dalībnieku godaprātu, labākie rezultāti:

Jānis Zolnerovičs 47, Jānis Gerasimovs 46, Leo Grasmanis 44, Karina Priede 44, Guntars Vilcāns 44, Juris Mesters 43,Jānis Čačka 43.

Elektroskūteru sacensības organizējām ar mērķi mācīt jaunos elektroskūteru lietotājus pareizi pārvietoties un nostiprināt braukšanas iemaņas, apbraucot un pārvarot dažādus šķēršļus. Distancei pieteicās 40 dalībnieki, vidēji pavadot distancē no trim līdz četrām minūtēm, un lieliski veicot sagatavoto uzdevumu ar šķēršļu joslu. Tā kā pamata uzdevums bija droša braukšana, tad  tiesneši pieņēma “drakonisku” lēmumu, uzvaru piešķirt tikai tiem dalībniekiem, kuri neieguva nevienu soda punktu, jo uz ceļa taču kļūdīties nedrīkst…

Absolūti labāko laiku bez kļūdām uzrādīja Kristaps Grustāns 2.30,3, Veronika Grustāne 2.47,4, Samanta Jukna 3.24,3, Daniela Bleidele 3.34,5, bet pārējiem dalībniekiem vēl jāpatrenējas slēgtajā zonā. Paldies trases izveidotājam un tiesnesim Dainim Bērziņam par darbu un atsaucību!

Sausās airēšanas disciplīna pulcēja vārāk kā 60 dalībnieku, no sākuma daudzi gribēja vienkārši pamēģināt noairēt 1000 m, kas nemaz nav tik viegli. Vēlāk airēšana jau pārauga azartā, un katrs dalībnieks piedalījās ar mērķi pārspēt iepriekšējo rezultātu.

1000 metru skrējienā piedalījās 52 dalībnieki – Lielvārdē ir sportiski iedzīvotāji! 1.vieta -Valts Ripa, 2.vieta – Rodrigo Prūsis, 3.vieta – Niklāvs Zibailo.

Liels  gandarījums un prieks par mazajiem sportistiem – “dipdapistiem” – pateicoties vecāku uzņēmībai un atbalstam šoreiz uz starta nostājās 19 jaunie dalībnieki, un kā vēlāk izrādījās – nobraukt 1000 metrus dažiem bija tikai tāda neliela pastaiga! Dienas izskaņā bērniem putu ballīte jaunajiem censoņiem bija īsta, emocijām bagāta izklaide!

Futbols

Lai arī pēdējos gadus ar futbola spēlēšanu ir tā pašvakāk, un tie laiki, kad Lielvārdā pulcējās ap 30 komandām un nācās spēlēt visās iespējamajās vietās, ir pagājuši. Šogad futbols notika, pateicoties pašu spēlētāju aktivitātei. Un, kur ir spēles, tur ir arī uzvarētāji – piecu komandu konkurencē  uzvarēja komanda “Lielvārde” ar vārtu bilanci 9:1 (komandā spēlēja -Aivis Jonikāns, Sandijs Bekeris, Andris Žvagins, Alvils Klaviņš,  Juris Balodis, Vadims Ajučonoks, Didzis Grikis, Mareks Grāvītis, Dāvis Lepers), otrajā vietā – „Lielvārde 1” (komandā spēlēja Toms Kurpnieks, Artūrs Kurpnieks, Dāvids Kiseļovs, Deivids Strazdiņš, Mārtiņš Jonikāns, Rinalds Kazilaitis, Jevgēnijs Jepifanovs, Romāns Aleksejevs), trešajā vietā komanda „Dimants” (komandā spēlēja- Toms Tarasovs, Ivo Vilks, Ainārs Bērziņš, Mārtiņš Ungurs, Elgars Kaire, Maksym Levytskyi, Edgars Dimitročenko, Sergy Terechsenko). Paldies vecmeistaram Zintim Bergmanim, jo viņš klāt bijis pie visiem svētku futbola turnīriem, un ar leģendāro svilpi kaklā viņa notiesātās spēles mērāmas simtos. Paldies dalībniekiem par atsaucību un entuziasmu! Jūs pierādījāt – futbolam būt Lielvārdē!

Paldies visiem, kuri piedalījās svētku organizēšanā un uz tikšanos nākamgad!

Lielvārdes Sporta centra direktors Ainars Puķītis