Lielvārdes Sporta centra interešu izglītības programmas “Pašaizsardzība” audzēknei un treneris starptautiska līmeņa panākumi

No 28.septembra līdz 1.oktobrim Lielvārdes Sporta centra interešu izglītības pašaizsardzības programmas dalībniece Rebeka Prohorova un viņas treneris Aigars Kruvesis Latvijas izlases sastāvā piedalījās 30-jā SKDUN Pasaules Šotokan karate do čempionātā Grieķijā, Halkidā (Chalkida). Pasaules foruma turnīrā 3 dienās piedalījās 930 sportisti no 31 valsts.

Rebeka pirmo reizi piedalījās šāda formāta starptautiskajās sacensībās, kurās startēja vecuma grupā Cadets (14-15 gadi; svara kategorija – +53kg). Kategorijās Kihon (cīņas tehnika) un Kumite (cīņas) jauniete uzrādīja labus rezultātus, kas ir būtisks panākums treniņu rezultātam un labai psiholoģiskajai sagatavotībai.

Sacensībās Rebeka ieguva čempionāta ieskaites punktus, kopvērtējumā iekļūstot 1.-.6 vietu grupā:  5.vieta Kihon (dalībnieču skaits kategorijā- 13) un 6. vieta karate cīņās Kumite (dalībnieku skaits -11).  

Treneris Aigars Kruvesis piedalījās individuālajās sacensībās karate kumite cīņās meistaru (Dan) klasē prestižajā veterānu absolūtajā (open) kategorijā +60 gadi. Aigars Kruvesis izcīnīja bronzas medaļu  – 3.vietu (dalībnieku skaits kategorijā – 13). Vēl viena bronzas medaļa un 3. vieta tika izcīnīta kopā  ar Latvijas komandas sportistiem komandu karate sacensībās + 40 gadi (dalībnieku komandu skaits – 6). Īpašs gandarījums A.Kruvesim ir tieši par šo panākumu, jo nācās cīnīties pret citu valstu komandu pārstāvjiem, kuri nereti šajā kategorijā bija gadus 15 jaunāki.

Visu karate cīņu (kumite) sacensību formāts un noteikumi bija īpaši, jo cīņas norisinājās līdz Ippon – tīra uzvara (2punktiem) vai arī diviem wazaari (1punkts). Un tas nozīmēja, ka sportisti cīņas laikā nevarēja kļūdīties ne uz mirkli, jo zaudēts punkti(ti) uzreiz nozīmēja arī zaudējumu visa cīņā.

Kopvērtējumā Latvijas karate JKA komandai ar 5 dalībniekiem izcīnīta 14. vieta: medaļām – sudrabs-1, bronza -3 un ieskaites punktiem, kas tiek piešķirti par izcīnīto 1.-6. vietu. Tātad katrs no dalībniekiem čempionāta laikā deva ieskaites punktus Latvijas komandai kopvērtējumam.

Paldies Lielvārdes Sporta centram un personīgi A.Puķītim par atbalstu, Ogres novada domei par piešķirto līdzfinansējumu ceļa izdevumu segšanai. Protams, liels paldies Rebekas Prohorovas vecākiem par ģimenisku atbalstu jau no daudzajām pavasara sacensībām līdz čempionātam, kā arī mūsu sagaidīšanu, ierodoties naksnīgajā Rīgas lidostā.

Interešu izglītības programmas treneris Aigars Kruvesis