Ar interesantām un saspringtām spēlēm noslēdzies Ogres novada 2.līgas čempionāts basketbolā

Ar I.M.Lielvārde uzvaru noslēdzies Ogres novada 2.līgas čempionāts basketbolā –  22.maijā Lielvārdes pamatskolā notika pēdējais- fināla sabraukuma posms, kur Ogres novada 2.līgas čempionāta basketbolā komandas cīnījās par medaļām un uzvarētāja titulu.

Kā jau tas bija gaidāms, regulārais čempionāts bija tikai vietu sadalījums fināla spēļu secībai. Fināla posmā katra spēle jau bija ar savu intrigu.

Vispirms VVK sīvā cīņa piekāpās I.M.Lielvārde (rezultāts 32:39),  Rembate, kas bija ļoti kaujinieciskā sastāvā, pieveica ātros Skrīverus (rezultāts 33:25). Spēlē par pēdējo ceļazīmi uz fināla četrinieku VVK spēles galotnē pārspēja Skrīverus (rezultāts 39:34).

Pusfināla spēlē I.M.Lielvārde “nospieda” Rembati ar prāvu rezultātu 50:31,  savukārt VVK, turoties uz spēku izsīkuma robežas un neatdodot nevienu centimetru laukumā, tikai pašā spēles izskaņā atzina Shtelmis pārākumu (rezultāts 41:45).

Spēlē par trešo vietu VVK bija jūtams, ka šādā spēļu maratonā būtisks ir “spēlētāju soliņa garums”, tāpēc nācās piekāpties Rembatei ar 24:39.

Superfinālā regulārā čempionāta līderi, spēles lielāko daļu būdami vadībā ar 2-5 punktu pārsvaru, izskaņā nespēja noturēt uzvaru un dramatiskā galotnē piekāpās I.M.Lielvārde komandai ar rezultātu 35:37.

 Uzvarētāja komandā spēlēja: Artis Āboliņš, Jānis Āboliņš, Vilnis Klāsons, Bernards Zariņš, Māris Kirhners, Toms Indriksons, Elvis Vaivods, Dmitrijs Ivanovs, Guntis Geida, Andris Berkolds, Igors Vihrovs, Modris Dambergs, Reinis Latišs, Rūdolfs Feldmanis.

Pusgada spēļu noslēguma sacensībās notika arī vairāki konkursi, lai katrs spēlētājs varētu demonstrēt savas labākās prasmes:

“Slam Dunk” konkursā bija pieteikušies pieci  bumbas triecēji no augšas. Nopietnu konkurenci Matīsam Skudrovam (Skrīveri) sastādīja arī Artis Babris (Shtelmis). Pēc tiesnešu vērtējuma par efektīvāko tika novērtēts Matīsa meistarstiķis, bet uzvarētāju no kolēģa šķīra tikai divi punkti.

 Trīspunktu metienu konkursā, kur pretendentam vienas minūtes laikā bija jācenšas iemest pēc iespējas vairāk precīzu 3punktu metienu, labākie izrādījās Aigars Delvers (Rembate) 9 gūti grozi un Elvis Vaivods (I.M.Lielvārde) 13  gūti grozi. Skatītāji pieprasīja labākajiem otro kārtu, kurā pēc bumbas bija jāiet pašiem un metieni jāveic 30 sekundes. Šī kārta noslēdzās neizšķirtu 2:2, papildus raundā ar vienu precīzu metienu vairāk uzvarēja Elvis Vaivods.

Un sacensību dienas noslēgumā ikviens spēlētājs piedalījās metienā no centra konkursā.  Pirmo kārtu pārvarēja trīs spēlētāji, otrajā kārtā neviens neiemeta no centra, savukārt trešajā kārtā ar efektīvu atsitienu pret vairogu uzvaru sev nodrošināja Jānis Āboliņš (I.M.Lielvārde).

Par čempionāta rezultatīvāko spēlētāju ar pārliecinošu gūto punktu skaitu tika atzīts Tomass Sparāns (Shtelmis).

Paldies visiem, kuri piedalījās turnīra organizēšanā, tāpat par finansiālo atbalstu paldies Ogres novada pašvaldībai, komandas Shtelmis pārstāvim, Lielvārdes uzņēmējam Gatim Štelmaheram par sarūpētajām balvām komandām, paldies čempionāta galvenajam tiesnesim Agrim Pikšenam, Ogres basketbola skolas tiesnešiem, Lielvārdes pamatskolas, Jumpravas pamatskolas vadībai par doto iespēju izmantot sporta zāles. Paldies Biedrībai “Sporta klubs “Lielvārde”, kas nodrošina kvalitatīvu sporta sacensību un pasākumu norisi!

Uz tikšanos basketbola laukumā rudenī – jauno sezonu sāksim jau septembrī ar cerību, ka čempionātā piedalīsies arī komandas no Madlienas, Tīnūžiem un Ķeguma.

Vasaras sezonā spēlētāji savu meistarību pieslīpēs 3X3 basketbola turnīros, lai nākamajā gadā čempionātā sasniegtu jaunus meistarības augstumus!