Latvijas 23.čempionāta florbolā U – 14 vecuma grupā čempionu tituls Lielvārdei!

Noslēdzies Latvijas 23.čempionāts florbolā bērniem un jauniešiem U-14 vecuma grupā. Pārliecinošu uzvaru un zelta medaļas izcīnīja Lielvārdes komanda trenera Iļjas Nazarova vadībā.

Svētdien Lielvārdes novada sporta centrā notika Latvijas čempionāta finālsspēles U-14 vecuma grupā.

Spēlē par trešo vietu tikās CPSS/Lekrings ar Talsu NSS/ Krauzers. Spēle izvērtās ļoti sīva, jo neviena no komandām nevēlējās samierināties ar “koka” medaļām. Pirmie rezultātu atklāja Ingus Laiviņa trenētie Cēsu PSS/Lekrings jaunieši  – precīzs Markuss Rozītis, cēsniekiem bija iespēja rezultātu dubultot, jo uz Talsu komandas vārtiem tika nozīmēts soda metiens, tomēr šoreiz labāks izrādījās Talsu komandas vārtsargs Kristiāns Ralfs Lavendels.

Otro trešdaļu aktīvāk uzsāka Talsenieki , Mariss Bergmanis divas reizes pēc kārtas sarūgtināja Cēsu PSS/Lekrings jauniešus, panākot vadību 2:1. Cēsu komandas spēlētājam Krišjānim Tiltiņam realizējot vairākumu, atpūtā ejot izdevās rezultātu līdzsvarot 2:2. Cīņas iznākumu atlika noskaidrot trešajā trešdaļā.

Trešajā trešdaļā, saņemot noraidījumu, Cēsu komanda tika sodīta ar vārtu zaudējumu –talsinieks  Andrejs Šķerbergs gūst vēl vienus vārtus, tāpēc turpmākajā spēles gaitā CPSS/Lekrings komandai nācās spēlēt aktīvāk un vairāk doties uzbrukumā. Vienā no pretuzbrukumiem savus trešos vārtus gūst Talsu NSS/ Krauzers  līderis  Mariss Bergmanis, panākot komandai labvēlīgu rezultātu 4:2. Jorens Malkavs gan neļauj  talsiniekiem atslābt, un jau pēc 35 sekundēm  tablo jau rāda 4:3. intriga turpinās… Spēles beigās abu komandu treneri izmanto savus 30 sekunžu pārtraukumus, cēsinieki spēlē bez vārtsarga, tomēr veiksme  šoreiz ir Talsu NSS/Krauzers pusē, un bronzas medaļas nonāk viņu īpašumā.

Lielajā zelta finālā tikās Masters/BT-1, kuri šoreiz mājinieku statusā, un Lielvārde. Regulārajā  čempionātā abas komandas uzvaras dalīja uz pusēm –  (3:6, 7:2) +2 vārti, kastomēr Ulbrokas komandai deva uzvaru regulārajā čempionātā.

Play-off cīņas abas komandas sāka, pārliecinoši plosot pretiniekus – Ulbroka/BT-1 ¼ un ½ savāca vārtu attiecību 54:7!, Lielvārde nepalika parādā 54:6! Tas nozīmē, ka finālā spēlē pašas meistarīgākās  un spēcīgākās komandas savā vecuma grupā.

Abas komandas jau ar pirmajām minūtēm izvēlējās spēlēt ļoti gudru un disciplinētu florbolu, mazliet veiksmīgāki izrādījās Lielvārdes jaunie florbolisti, jo pēc lieliskām piespēlēm divus  skaistus vārtus guva Armands Skulte – 2:0. Masters/BT-1 gan nepadevās, un vienā no izspēlēm vienus vārtus atgūst, pirms tam vienreiz norībinot arī vārtu stabu. Vārtus guva Guntis Emīls Refbergs 1:2. Turpinājums gan tālāk nesekoja, jo, nonākot mazākumā, vairākumu no vārtu priekšas sekmīgi realizē Markuss Nazarovs, trešdaļas izskaņā savus trešos vārtus gūst Armands Skulte, un uz tablo, atpūtā ejot 1:4 par labu Lielvārdei.

Otro trešdaļu apņēmīgāk sāka Andra Pīlupa trenētie Masters/BT-1 jaunieši –  kārtējo reizi tika norībināts vārtu pārliktnis, un pēc sīvās cīņas vārtu priekšā,Lielvārdes spēlētājiem pārkāpjot  noteikumus un  paliekot mazākumā, Ulbrokai izdodas atspēlēt vienus vārtus –  Daniels Anis. Oskars Tutāns gan atjauno trīs vārtu pārsvaru, bet arī Ulbrokai, nosacītajiem mājiniekiem, izdodas atgūt  vēl vienus vārtus 3:5 Šī gan bija, kā vēlāk izrādījās, vienīgā spēles epizode, kad Ulbroka/BT-1 varētu “aizķerties” spēlē par zelta medaļām, un turpmākajā spēles gaitā Lielvārdes spēlētāji Armands Savins un Oskars Tutāns panāk 7:3. Ar šādu rezultātu noslēdzas 2.trešdaļa.

Pēdējo  trešdaļu atkal veiksmīgi sāk I.Nazarova trenētie jaunieši –  pēc skaistām kombinācijām divas reizes vārtsargu apspēlē Oskars Tutāns, rīdzinieki vienus vārtus atgūst pēc soda metiena –  Reinis Rudzītis. Gala vārds tomēr pieder Lielvārdes komandai – ar vēl diviem precīziem raidījumiem Maikls Nazarovs un Niks Nazarovs apliecina, ka Lielvārdes komanda ir godam pelnījuši būt Latvijas 23.čempionāta uzvarētājiU-14 vecuma grupā.

Par labākajiem spēlētājiem tika atzīti Armands Savins no Lielvārdes un Reinis Rudzītis no Ulbroka/BT-1.

Čempionu komandā  spēlēja: Jēkabs Latišs, Didzis Nemme, Niks Nazarovs, Armands Savins, Armands Skulte, Maikls Nazarovs, Ingars Pinka, Markuss Nazarovs, Juris Tomaševskis, Niks Kazenko, Dāvis Eglītis, Lauris Kārkliņš, Oskars Tutāns, Eva Tomaševska, Treneris Iļja Nazarovs, Pārstāvis Ainars Puķītis,fizioterapeite Inga Miglāne Siliņa.

Paldies vecākiem par lielisko atbalstu visas sezonas garumā! Paldies spēlētājiem par izturību un spēles sparu, paldies trenerim par ieguldīto milzīgo darbu un entuziasmu!