“Lielvārde” triumfē U-16 grupā

Latvijas bērnu un jauniešu florbola čempionātā par čempioniem zēnu U-16 vecuma grupā kļuvuši “Lielvārdes” florbolisti, kas dramatiskā finālspēlē Talsos ar 3:2 pieveica vietējo klubu.

Par regulārās sezonas uzvarētājiem kļuva “Talsu NSS/Krauzers” komanda, kas triumfēja 15 no 16 aizvadītajām spēlēm, savācot 45 punktus jeb par septiņiem vairāk kā “Lielvārde”. Uzreiz aiz Lielvārdes jauniešiem ierindojās “FS Masters/Ulbroka”, kuru rēķinā 36 punkti, bet labāko kvartetu ar 31 punktu noslēdza “Ķekavas Bulldogs”.

Izslēgšanas spēļu turnīru komandas sāka ar ceturtdaļfinālu stadiju un vairāk vai mazāk pārliecinoši uzvaras abās cīņās izcīnīja visas TOP-4 komandas, lielāko pretestību no “Ogres vilkiem” sagaidot “Lielvārdei”. Spraigas izvērtās pusfinālu cīņas, kurās talsinieki pēc 5:5 pirmajā spēlē vienīgi otrajā mačā spēja izrādīt savu pārākumu pār “Ķekavas Bulldogs” (11:5). Arī otrajā pārī “Lielvārde” un “FS Masters/Ulbroka” vispirms cīnījās neizšķirti 4:4, atbildes mačā ar 8:5 uzvarot “vardēm”.

Finālspēli klātienē vērot sanāca teju 300 skatītāju, radot lielisku atmosfēru arēnā. Par favorītiem tika uzskatīti Talsu jaunieši, taču jau ceturtajā minūtē ar patālu metienu viesus vadībā izvirzīja Dāvis Bogdanovs. Trīs minūtes vēlāk mājinieku līderis Jānis Ragovskis rezultātu izlīdzināja, taču uz šo vārtu guvumu viesi atbildēja ar diviem ātriem precīziem metieniem Jura Sanda Jēgera un Dāvja Bogdanova izpildījumā. Kaut arī jāspēlē bija vēl teju 42 minūtes, atlikušajā laikā tika gūti tikai vieni vārti, kad trešās trešdaļas vidū Matīss Švēdenbergs sadeldēja rezultāta starpību līdz 2:3. Drīz vien pret Viesturu Rubeni noteikumus pārkāpa Uldis Dūniņš, par ko tika nozīmēts soda metiens, kuru gan pats cietušais neprata realizēt. Interesanti, ka vienīgi noraidījuma laikā Dūniņš šajā spēlē tika pie atpūtas, jo visu pārējo spēles laiku bija laukumā. Lai kā talsinieki mača izskaņā censtos glābties, pārspēt lieliski spēlējošo Raivi Puzuli viņiem vairs neizdevās un otro sezonu pēc kārtas nācās samierināties ar sudraba medaļām.

Daudzi šo uzvaru ir nodēvējuši par neiespējamo misiju, bet sportā viss ir iespējams, ne vienmēr par favorītiem esošie kļūst par čempioniem.Paldies trenerim Kasparam Kreimanim, kuram izdevās spēlētājus motivēt nepadoties. Paldies vecākiem par lielisko atbalstu tribīnēs  visa čempionāta laikā.Uz tikšanos Latvijas Jaunatnes olimpiādes atlasē jau 27.28.maijā Lielvārdes novada sporta centrā.