Par pirmajiem U-13 čempioniem kļūst talsinieki

Aizvadītajā sezonā par Latvijas florbola čempioniem zēnu U-12 vecuma grupā kļuva “Talsu NSS/Krauzers” komanda, kas savu titulu šosezon aizstāvējusi jaunizveidotajā U-13 vecuma grupā.

Pērn Talsu jaunie florbolisti triumfēja U-12 vecuma grupā, finālā Lielvārdē ar rezultātu 5:0 pieveicot mājinieku komandu. Šosezon pirmo reizi tika sarīkotas sacensības U-13 vecuma grupā, kur pieteicās septiņas komandas 1. divīzijā un deviņas – otrajā. Talsu jaunie spēlētāji startēja pārliecinoši, regulārajā turnīrā uzvarot visās 18 spēlēs, savācot 52 punktus, kas bija par desmit vairāk kā “Lielvārdei”. Pārējās komandas atpalika ievērojami, jo trešie bija “FS Masters/Ulbroka”, kuru rēķinā vien 25 punkti. Izslēgšanas turnīram kvalificējās arī “Rubene/KSS”, “Ķekavas Bulldogs” un “Kurši”.

Izslēgšanas turnīrā par nelielu pārsteigumu parūpējās “Kurši”, kas divreiz (6:5, 7:5) apspēlēja “FS Masters/Ulbroka”, savukārt “Ķekavas Bulldogs” tika galā ar “Rubene/KSS” (6:3, 5:6). Pusfinālā gan Ķekavas komanda vairs nespēja izrādīt pretestību regulārās sezonas uzvarētājiem no Talsiem (5:14, 3:7), bet Lielvārdes jaunieši pēc 7:9 neveiksmes pirmajā spēlē pret “Kuršiem”, otrajā revanšējās ar 8:2.

Pirmais U-13 čempionāta fināls bija pagājušās sezonas U-12 fināla atkārtojums, jo tikās Talsu un Lielvārdes jaunā maiņa, vienīgi šoreiz mājinieku lomā iejutās kurzemnieki. Līdzīgi kā pirms gada, kad “Talsu NSS/Krauzers” triumfēja ar 5:0, arī šoreiz cīņa aizritēja ar viņu pārsvaru, pēc pirmās trešdaļas uz tablo esot 2:0 vadībai, pateicoties komandas līderu Marisa Bergmaņa un Valtera Kalnieša vārtu guvumiem ar 25 sekunžu intervālu. Otrā perioda sākumā kurzemnieki noorganizēja pretuzbrukumu mazākumā, pārsvaru palielinot Dilanam Kronentālam. Lielvārdes kluba līderis Oskars Tutāns ar soda metienu nedaudz sadeldēja rezultāta starpību, taču tad izcēlās Bergmanis un Valters Romaško, pārsvaru palielinot līdz 5:1. Trešajā periodā Romaško guva arī sestos vārtus, savukārt uz Mārča Barbaka vārtu guvumu spēles izskaņā Bergmanis atbildēja ar bumbiņas raidīšanu tukšos vārtus, kas ļāva gavilēt lielākajai daļai no 227 sanākušajiem līdzjutējiem, jo “Talsu NSS/Krauzers” triumfēja ar 7:2.

Ņemot vērā , ka Lielvārdes Iļjas Nazarova trenētie jaunieši puse komandas ir jaunāki par 13 gadu vecuma, tad sasniegtais rezultāts ir ļoti labs. Lai arī regulārajā čempionātā izdevās  vienu punktu Talsu NSS/Krauzers atņemt, finālā Talsu jaunieši bija pārāki. Paldies vecākiem, kuri bija kopā ar komandu, paldies trenerim un lai izdodas sportiska vasara un uz tikšanos Jaunajā sezonā.

 

 

Raksts no sportacentrs.com.