Lielvārdes pilsētas svētki aizvadīti sportiskā gaisotnē

Šobrīd uzmanības centrā ir lielākais pasaules sporta forums – Olimpiskās spēles Tokijā, savukārt Lielvārdes pilsētas jubilejas svētki „Lielvārdei 820” ir savas, īpašas uzmanības cienīgi.

Divu dienu garumā notika dažādas aktivitātes –  31.jūlijā,  kā jau ierasts, Lielvārdes Sporta centrs  vairāk uzmanības veltīja aktīva dzīves veida popularizēšanai. Pēc lieliski aizvadītas nakts „Nakc orientēšanās” pasākumā, drosmīgākie un izturīgākie  tikās rīta rosmē, kur Lielvārdes Sporta centra stadionā plkst 6.00 ar latviešu dziesmu „ Kur tu teci” ritmiem ieskandinājām pilsētas svētku dienu. Rīta rosmes laikā  katram dalībniekam bija jāveic uzdevumi,  kas saistīti ar skaitli 82 (pietupieni, palēcieni, svara celšana, riņķa griešana, „planka” turēšana). Rīta rosme noslēdzās ar vieglu 820 metru skrējienu, kur katrs metrs bija kā viens gads, kas  veltīts Lielvārdes 820 gadiem.

Dienas laikā bija Lielvārdes iedzīvotājiem un viesiem bija iespēja spēlēt 3X3 basketbolu, kura popularitāte pēc mūsu sportistu uzvaras Tokijas olimpiādē,  pieaug ļoti ātri. Savu dalību aktivitātē pieteica 8 komandas (komandu nosaukumi: Taisnības pistole, Trīnītis, Lēdmane, Muca, Kustība Avotos, Sviestiņš, Lauķi, Priekam). Komandu dalībnieki bija no dažādām vietām Ogres novadā. Sporta spēlēs vienmēr kāds uzvar, un kāds arī paliek pēdējais…. Fināla sacensībās  Kustība Avotos””  (Agris Pikšens, Artūrs Pokšāns ,Tomass Sparāns, Artūrs Ozoliņš) pārspēja komandu „Muca” (Pauls Šimkuss, Valts Stolers, Markuss Bernāns)  ar rezultātu 11:7. Trešajā vietā komanda „Sviestiņš”, kura iepriekšējās sacensībās – 14.jūlijā kļuva par čempioniem (Tomass Adžiboije, Mikus Brencāns, Rūdolfs Feldmanis, Romāns Aleksejevs).

Vakara sacensību piedāvājumā vēl viens ļoti skaists un populārs sporta veids Latvijā  – pludmales volejbols. Sacensībās piedalījās 16 volejbola spēlētāju pāri.  Pludmales volejbolā par labāko volejbolistu nosaukumu cīnījās vīriešu un MIX grupu spēlētāji.  Veiksmīgākie turnīrā –   komanda „Latvieši” (Mārtiņš Bite  un Kristaps Skudra),  finālā pārspējot komandu „Vienalga” (Mārtiņš Strauss un Rinalds Vaiders) ar rezultātu 21:16. Spēlē par trešo vietu „Bruņurupuči” (Pēteris Džeriņš un Indulis Svāģeris Griezis) izrādījās gana veikli  un ar rezultātu 21:19  ātri pārspēja komandu ar garšīgu nosaukumu „Kebabs”. Juktajā MIX grupā par svētku čempioniem  kronējām komandu „ MIX” (Kristaps Skudra, Dita Agriņa), kas finālā līdzvērtīgā cīņā pārspēja  komandu „Ķirzaka” no Ogres ar rezultātu 21:17.  Komandā „Ķirzaka” spēlēja  pludmales volejbola entuziasti Artūrs Mangulis un Linda Mangule. Spēlē par bronzas godalgām komanda ar bērnības garšu „Pelmeņi”(Dace Cielēna, Dāvis Cielēns) ar 21:19 pieveica komandu ar japānisku nosaukumu „Ninjago”.

Katru gadu pilsētas svētku laikā notiek arī sacensības futbolā, bet ņemot vērā šī brīža situāciju, šogad  organizatori no futbola turnīra organizēšanas atteicās, bet, lai futbola atbalstītājiem sagādātu patīkamas emocijas, paralēli pludmales volejbola turnīram notika futbola paraugspēle. Spēle notika atbilstoši noteikumiem  un pilnu laiku 2×45 minūtes. Spēlē pavisam tika gūti 18 vārti, un ar rezultātu 10:8  spēle arī noslēdzās. Pēc spēles  katram dalībniekam nācās sevi pārbaudīt soda sitienos – tika noskaidrots arī rezultatīvākais spēlētājs, kur starp trim labākiem ar papildus soda sitienu sērijām  uzvarētāja godu izcīnīja Juris Balodis.

Paldies svētku organizatoriem un atbalstītājiem –  Ogres novada pašvaldībai, Lielvārdes pilsētas un pagasta pārvaldei, SIA Māris&Co, , Lielvārdes Kultūras namam, biedrībai „Visa Veida Kustība”,  Lielvārdes Sporta centra darbiniekiem.

Tiekamies nākamajās sporta aktivitātēs – 7.augustā tenisa taibreika turnīrs “Lielvārde 820” un 18.augustā – 3X3; pludmales volejbola, florbola sacensībās pie Lielvārdes Sporta centra.

Lielvārdes Sporta centra direktors Ainars Puķītis